Kategorie na naszym blogu
Co nowego na blogu?
Techniki nadruku na torbie papierowej. Różnice między sitodrukiem a offsetem.

Sitodruk jest idealnym rozwiązaniem na zadruk dużej płaskiej powierzchni, ale żeby jednak wykonać taki wydruk musimy przejść odpowiedni proces przygotowawczy – musimy przygotować matrycę z Twoim projektem. Matryca to nic innego jak rama aluminiowa, na którą naciągamy gęstą siatkę ~ 200 oczek na 1 cm2. Tak przygotowaną siatkę pokrywamy specjalną emulsją światłoczułą...

Torby papierowe z nadrukiem - rodzaje, wykończenia i właściwości

Na początku 2018 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania toreb papierowych z własnym nadrukiem za pomocą naszego sklepu internetowego, zrealizowaliśmy już sporo ciekawych projektów, trudnych nadruków oraz odpowiedzieliśmy na ogrom maili związanych z zapytaniem o torby. Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu najczęściej zadawane pytania nie tylko z odpowiedzią, ale również i odpowiednim wyjaśnieniem. Jeżeli jeszcze nie było Ci dane zamawianie toreb przez Internet – poświeć 5 minut na ten wpis i odbądź z nami podróż w świat toreb reklamowych.

Techniki nadruku na torbie papierowej. Różnice między sitodrukiem a offsetem. 0
Techniki nadruku na torbie papierowej. Różnice między sitodrukiem a offsetem.

Wiesz już pewnie o rodzajach toreb papierowych, które znajdziesz w naszej ofercie (jeżeli jednak nie, zapraszamy Cię do przeczytania poprzedniego wpisu na ten temat), nadszedł czas, żeby wytłumaczyć w prosty sposób te dwie metody druku, które znacząco się od siebie różnią.

Sitodruk jest idealnym rozwiązaniem na zadruk dużej płaskiej powierzchni, ale żeby jednak wykonać taki wydruk musimy przejść odpowiedni proces przygotowawczy – musimy przygotować matrycę z Twoim projektem.

Matryca to nic innego jak rama aluminiowa, na którą naciągamy gęstą siatkę ~ 200 oczek na 1 cm2. Tak przygotowaną siatkę pokrywamy specjalną emulsją światłoczułą, która musi się utwardzić. Na utwardzoną siatkę kładziemy klisze z wzorem Twojego nadruku i naświetlamy. Emulsja, która jest przykryta Twoim wzorem nie utwardza się. Kolejnym etapem jest wypłukanie z siatki emulsji, która się nie naświetliła – dzięki temu mamy miejsce przez które będziemy przeciskać farbę specjalną gumową raklą.

Matryca do sitodruku

Jak widzisz na powyższym zdjęciu, na jednej matrycy możemy nadrukować tylko 1 element Twojego logotypu w 1 pełnym kolorze, dlatego w technice sitodruku nie jesteśmy w stanie wydrukować np. takich przejść tonalnych jak poniżej:

przejście tonalne kolorów

Co jeżeli Twój logotyp składa się z kilku kolorów?

Jeżeli Twój logotyp składa się z maksymalnie 4 pełnych kolorów to nie ma najmniejszego problemu. „Rozkładamy” Twój logotyp na 4 części i dla każdego koloru zostaje stworzona osobna matryca, a sam nadruk wykonywany jest w odpowiedniej kolejności.

Martwisz się o jakość takiego nadruku?

Nie ma obaw – pracujemy z doświadczonymi drukarzami, starannie przygotowujemy matryce, a w przypadku bardzo trudnych nadruków sugerujemy optymalne rozwiązania. Poniżej możesz zobaczyć kilka zbliżeń naszych nadruków.

 

W sitodruku pracujemy w skali kolorów PANTONE – co oznacza, że do wyboru mamy maksymalnie 1761 kolorów, które powstają przez odpowiednie zmieszanie 18 pigmentów.

Wskazówka – Twój monitor pracuje w skali kolorów RGB, wydruki poligraficzne np. ulotki powstają w skali kolorów CMYK, dlatego rzeczywiste kolory na torbie mogą się różnić od tych widocznych na ekranie.

 

Ufff – wiesz już czym jest sitodruk, jak wygląda proces przygotowania matrycy oraz sam nadruk na torbie. Szybkim krokiem przechodzimy do toreb laminowanych.

Co to jest cały ten CMYK?

Torby papierowe laminowane z nadrukiem FULL COLOR jak już wspominaliśmy w poprzednim wpisie, drukujemy na arkuszach papieru, które następnie są laminowane, sztancowane, bigowane, klejone i składane (dużo tych czynności 😊 ) CMYK ma zastosowanie w offsetowej technice druku, która jest już wyższą szkołą jazdy i tematem na kilka osobnych wpisów, jednak tłumacząc w prosty sposób – dzięki zmieszaniu kolorów CYJAN, MAGENTA, YELLOW i BLACK jesteśmy w stanie otrzymać pełną gamę kolorów.

CMYK

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl