Przygotowanie plików graficznych

1. Projekty przesłane przez Klienta muszą być w jednym z następujących formatów:

  • TIFF - format 1:1*, tryb kolorów CMYK, warstwy spłaszczone, kompresja LZW
  • JPG - format 1:1*, tryb kolorów CMYK,
  • PDF maks. wersja 1.4 - format 1:1*, tryb kolorów CMYK, fonty zamienione na krzywe,
  • CDR maks. wersja X3 - format 1:1*, tryb kolorów CMYK, fonty zamienione na krzywe,

 

*Jeżeli pliki dostarczone są w skali ze względu na bardzo duży format i rozmiar np. 1:10, należy wyraźnie zaznaczyć tę informację w zamówieniu oraz w nazwie pliku.

 

Projekty graficzne nadesłane przez klienta muszą być zgodne z treścią zamówienia.

Forads.pl ma prawo odmówić realizacji zlecenia lub przesunąć ją w czasie w przypadku problemów z plikami klienta tj. niepoprawny format pliku, niepoprawny wymiar etc.

 

2. Rozdzielczości plików nadesłanych przez klienta:

  • dla wydruków wielkoformatowych: rozdzielczość dpi - min. 60dpi / max. 150dpi
  • dla wydruków małoformatowych: rozdzielczość dpi - min. 150dpi / max. 350dpi

 

3. Wydruki wielkoformatowe wieloczęściowe np. ścianki, folie, szyldy

Klient zostanie poinformowany o potrzebie dzielenia wydruków na mniejsze bryty ze względu na ograniczenie co do szerokości dostępnego materiału. W przypadku dużych odpadów materiału, klient może zostać obciążony dodatkowymi kosztami (tylko i wyłącznie, jeżeli zostanie o tym wcześniej poinformowany przed przystąpieniem do realizacji).

Spady i zakładki są liczone jako dodatkowa powierzchnia wydruku. Wielkość zakładki ustala klient. Klient powinien przesłać specyfikację dzielenia pliku lub dokładny i czytelny opis.

W przypadku nie podania przez klienta zakładki, nia dzieli grafikę wg własnego uznania, co nie podlega reklamacji.

 

4. Przygotowywanie banerów

Projekty banerów prosimy przygotowywać w żądanym wymiarze bez spadów. Margines wewnętrzny dla banneru wynosi 35 mm. Poza obszarem marginesu prosimy o nie umieszczanie kluczowych informacji typu tekst, logo itd. Jest to strefa, w której znajdują się oczka.

Oczka w banerach standardowo rozmieszczane są co około 500 mm. W przypadku niepodzielnych boków, oczka będą umieszczane wg uznania (gęściej lub rzadziej np. co 400 - 450 mm itd.).

Inne rozmieszczenie oczek jest możliwe tylko i wyłącznie po wcześniejszym kontakcie z osobą odpowiedzialną za realizację zamówienia. Gęstsze rozmieszczenie oczek, na życzenie klienta, wiąże się z dodatkowo opłatą.

 

5. Przygotowywanie kasetonów

Projekty kasetonów prosimy o przygotowywanie ze spadem 30 mm z każdej strony. Margines wewnętrzny wynosi 40 mm. Prosimy o nie umieszczanie kluczowych informacji blisko granicy kasetonu, ponieważ mogą zostać zakryte przez ramę.

 

6. Kolory

Prosimy o konstruowanie koloru czarnego z składowych CMYK – C:5 M:5 Y:5 K:100. W przypadku mniejszego nasycenia kolor czarny, zwłaszcza w przypadku dużych jednolitych powierzchni, może zawierać defekty, w przypadku większego nasycenia nacieki farby lub zabrudzenia. Prosimy o nieosadzanie profilów kolorów. Profile kolorów będą pomijane podczas druku.

Forads.pl nie będzie rozpatrywał reklamacji z tytułu niezgodności kolorów w przypadku nie dostarczenia szczegółowych informacji.

 

7. Inne

Prosimy o czytelne podpisywanie plików i folderów oraz o nie używanie polskich znaków w ich opisie. Forads.pl zastrzega sobie prawo do odrzucenia pliku/-ów lub opóźnienia zlecenia w przypadku problemów z plikiem. Pliki mogą zawierać błędy wygenerowane przez program graficzny lub podczas przesyłu na serwer FTP.


8. Akceptacja projektów graficznych

Prosimy o dokładne sprawdzenie układu oraz treści wzoru. Nie odpowiadamy za błędy w druku PO AKCEPTACJI ZAMAWIAJĄCEGO.
Nie odpowiadamy za literówki, błędy ortograficzne lub merytoryczne w tekstach nadesłanych przez Klienta w zaakceptowanym projekcie.

9. Wgrywanie plików graficznych i dostęp do serwera FTP

Zlecone do druku pliki graficzne można umieścić na naszym serwerze FTP przy użyciu poniższych informacji:

Nazwa hosta: foradspl.shoper.pl (IP: 46.41.159.221)
Użytkownik: foradspl.shoper.pl
Hasło: 4ed79e40

Proszę zaznaczyć opcję: „Użyj trybu pasywnego”

Prosimy o utworzenie katalogu oznaczonego nazwą firmy zleceniodawcy i umieszczenie plików w tym katalogu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl