Kategorie na naszym blogu
Co nowego na blogu?
Techniki nadruku na torbie papierowej. Różnice między sitodrukiem a offsetem.

Sitodruk jest idealnym rozwiązaniem na zadruk dużej płaskiej powierzchni, ale żeby jednak wykonać taki wydruk musimy przejść odpowiedni proces przygotowawczy – musimy przygotować matrycę z Twoim projektem. Matryca to nic innego jak rama aluminiowa, na którą naciągamy gęstą siatkę ~ 200 oczek na 1 cm2. Tak przygotowaną siatkę pokrywamy specjalną emulsją światłoczułą...

Torby papierowe z nadrukiem - rodzaje, wykończenia i właściwości

Na początku 2018 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania toreb papierowych z własnym nadrukiem za pomocą naszego sklepu internetowego, zrealizowaliśmy już sporo ciekawych projektów, trudnych nadruków oraz odpowiedzieliśmy na ogrom maili związanych z zapytaniem o torby. Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu najczęściej zadawane pytania nie tylko z odpowiedzią, ale również i odpowiednim wyjaśnieniem. Jeżeli jeszcze nie było Ci dane zamawianie toreb przez Internet – poświeć 5 minut na ten wpis i odbądź z nami podróż w świat toreb reklamowych.

Torby papierowe z nadrukiem - rodzaje, wykończenia i właściwości 0
Torby papierowe z nadrukiem - rodzaje, wykończenia i właściwości

Na początku 2018 roku uruchomiliśmy możliwość zamawiania toreb papierowych z własnym nadrukiem za pomocą naszego sklepu internetowego, zrealizowaliśmy już sporo ciekawych projektów, trudnych nadruków oraz odpowiedzieliśmy na ogrom maili związanych z zapytaniem o torby. Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu najczęściej zadawane pytania nie tylko z odpowiedzią, ale również i odpowiednim wyjaśnieniem. Jeżeli jeszcze nie było Ci dane zamawianie toreb przez Internet – poświeć 5 minut na ten wpis i odbądź z nami podróż w świat toreb reklamowych.

Jakie są rodzaje toreb papierowych?

Aktualnie na czas pisania tego artykułu, torby papierowe w naszej firmie zostały podzielone na dwa główne zbiory:

 • torby papierowe ekonomiczne
 • torby papierowe laminowane

O co chodzi w tym podziale?

Torby papierowe ekonomiczne są produkowane maszynowo z papieru typu kraft. Co to jest ten papier kraft? To najprościej rzecz ujmując papier, który powstał w procesie recyklingu, jest odpowiednio gruby, a jego jednolita powierzchnia pozwala na dokonywanie na nim nadruku. Maszynowa produkcja oznacza, że kupujemy duże partie toreb od fabryki, która zajmuje się ich produkcją. W związku z tym podajemy na karcie produktu informację, że dokładny rozmiar co do mm oraz kolor torby może różnić się w zależności od wyprodukowanej partii. Różnice w kolorze między różnymi partiami mogą wyglądać np. tak:

Różnice kolorystyczne pomiędzy partiami toreb kraft

(różnica kolorów pomiędzy dwoma partiami)

 

Aktualnie w naszej ofercie znajduje się kraft:

 • biały
 • brązowy
 • brązowy prążkowany
 • kolorowy prążkowany:
  • czarny
  • czerwony
  • granatowy
  • srebrny
  • zielony
 • kolorowy gładki:
  • czarny
  • czerwony
  • granatowy
  • pomarańczowy
  • zielony ciemny
  • zielony jasny
  • żółty

 

Ze swojej strony, w przypadku torebek kolorowych, jesteśmy wielkimi zwolennikami wersji gładkiej, dwa zdjęcia poniżej:

Torba papierowa z nadrukiem gładka granatowa Torba papierowa z nadrukiem zielona ciemna gładka 

 

Z informacji powyżej wiesz już czym jest papier kraft, jakie ma właściwości i jak wygląda torebka ekonomiczna, ale to jeszcze nie koniec 😊

Torby ekonomiczne oprócz podziału na kolory dzielimy również ze względu na rodzaje uchwytów oraz gramatury papieru.

Rodzaje uchwytów toreb papierowych ekonomicznych.

Po lewej stronie widzisz torbę papierową z uchwytem płaskim, po prawej stronie widnieje torba papierowa z uchwytem skręcanym

Torba papierowa z nadrukiem z uchwytem płaskim Torba papierowa z nadrukiem z uchwytem skręcanym

 

Wszystkie uchwyty toreb w naszej ofercie są wklejane do środka torby, czasami klienci wysyłają do nas projekty współpracujących z nimi agencji, gdzie uchwyty są umieszczone na zewnętrznej części torby, niestety nie posiadamy takich w naszej ofercie.

Wskazówka – torby papierowe kolorowe prążkowane posiadają uchwyt skręcany w kolorze czarnym, oprócz torby w kolorze srebrnym – ta torebka posiada uchwyt w kolorze białym.

Gramatura papieru.

Gramatura papieru – i tu znowu najprościej, im większa tym torebka grubsza i sztywniejsza. Torby papierowe z uchwytem skręcanym są produkowane w gramaturze ~ 90-100 g / m2.

Torby papierowe z uchwytem płaskim są produkowane z papieru o niższej gramaturze, odpowiednio dla:

 • torba papierowa brązowa z uchwytem płaskim to 70g/m2
 • torba papierowa biała z uchwytem płaskim to 80g/m2

Różnice są widoczne w cenie i wyglądzie. Jak pewnie widzisz na zdjęciu powyżej, jedna z naszych realizacji, torba Meble Expo nie jest idealnie gładka, nadruk na takiej torbie wykonuje się trudniej, a w szczególnych przypadkach przed trudnym nadrukiem do torebki wkłada się usztywniającą tekturę – powtórzenie tej czynności dla zamówienia nakładu np. 2000 sztuk zajmuje trochę czasu.

Oprócz powyższych opcji do wyboru przy zamówieniu torby musisz jeszcze oczywiście wybrać jej rozmiar, z tym nie powinno być problemu – każda torba opisana jest wymiarem, który podajemy na zasadzie podstawa x głębokość x wysokość.

Dla ułatwienia w sklepie:

https://fordisplay.pl/torby-papierowe-z-nadrukiem

masz możliwość filtrowania listy toreb wg. interesujących Cię parametrów:

 

Torby papierowe laminowane z nadrukiem FULL COLOR

Przechodzimy do kolejnego rodzaju toreb papierowych z nadrukiem, gdzie mamy dwa dodatkowe, czasami sprawiające trudność i wątpliwości pojęcia – laminowane i FULL COLOR.

Produkcja toreb papierowych laminowanych z nadrukiem FULL COLOR jest trochę bardziej pracochłonna niż torby eko, ponieważ w tym przypadku torbę musimy dodatkowo złożyć ręcznie (tak, uwierz nam, ręcznie 😊)

Po wyborze odpowiedniego rozmiaru drukujemy Twój projekt na arkuszu papieru kredowego o gramaturze 170g/m2 – jest to domyślna gramatura naszych toreb. Przy dużych torbach np. w formacie 40x30 cm lub dużych torbach składających się z dwóch arkuszy, zalecamy wydruk na papierze o wyższej gramaturze (co za tym idzie trochę droższej), zawsze jednak konsultujemy z Tobą takie zmiany.

Dzięki zastosowaniu wyższej gramatury torby są bardziej wytrzymałe i nie składają się samoczynnie.

Wskazówka – czasem taniej = niższa gramatura papieru, a to nie zawsze idzie w parze z jakością torby.

Zadrukowany arkusz laminujemy czyli pokrywamy wydruk folią, która uszlachetnia wydruk i dodatkowo wzmacnia torbę, przez co jest bardziej odporna na drobne zagniecenia. Doskonale sprawdziło się to przy naszej bardzo fajnej realizacji dla Draxton Wrocław (foto poniżej) – gdzie papierowe torby miały wisieć na ramieniu klienta przez co góra torby była ściskana przez łokieć.

Torba papierowa laminowana z nadrukiem

 

Do wyboru na karcie produktu masz dwie opcje uszlachetniemia – folia mat i folia błysk.

(wybór opcji uszlachetnienia na karcie produktu w sklepie)

Przypominamy informacje, które są zawarte w opisie produktu:

 • folia błysk – podkręca kolory
 • folia mat – lekko tonuje

Dwa przykłady poniżej:

 

A cały ten full color?

Szczegółowo opisujemy to w drugim wpisie dotyczącym rodzajów nadruku na torbie papierowej. W skrócie – w tym rodzaju nadruku nic nas nie ogranicza, wydrukujemy każdy kolor, każde przejście tonalne, możemy zadrukować torbę co do milimetra.

Proces tworzenia gotowej torby.

Tak przygotowane arkusze (wydrukowane i zalaminowane) trafiają do introligatorni, gdzie są sztancowane (wycinanie kształtu) oraz bigowane (wgniecenia, dzięki którym łatwiej składa się torbę). Z introligatorni torby przechodzą do sklejarni – to tutaj z arkusza papieru powstaje gotowa torba, to tutaj odbywa się ręczna praca o której wspominaliśmy na samym początku opisu toreb laminowanych.

Każdy arkusz papieru zostaje podklejony specjalną taśmą, a następnie składany w odpowiedniej kolejności. Podczas tej czynności również w torbie są umieszczane tekturowe wkładki wzmacniające na dnie i przy górnych krawędziach torby oraz uchwyty w postaci sznurków.

W galerii produktu każdej torby laminowanej możesz zobaczyć i wybierać aż spośród 46 kolorów sznurków, które dzielimy odpowiednio na:

 • bawełniane – 18 kolorów
 • poliestrowe – 28 kolorów

 

Torby papierowe z nadrukiem w wersji laminowanej z wydrukiem FULL COLOR są idealnym rozwiązaniem dla firm, którym zależy na wysokiej jakości elementach identyfikacji wizualnej. Nie tylko doskonale wpisują się w klimat targów branżowych, ale są również elegancką formą wręczenia materiałów promocyjnych lub zakupów w Twoim punkcie handlowym.

 

Jeżeli jesteś na końcu tego wpisu to dziękujemy Ci bardzo za zaangażowanie, mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci w odpowiednim podjęciu decyzji.

Chcesz wiedzieć więcej o technikach nadruku? Zajrzyj tutaj.

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl